poniedziałek, 3 marca 2008

Darek Bugalski i jego zwodniczy głos, syren radiowy

Syren radiowy- niebezpieczna bestyja głosowa, omami i uzależnia
Dariusz Bugalski (ur. 16 października 1961 w Augustowie) – filmolog, poeta, polski dziennikarz oraz prezenter radiowo-telewizyjny.
Ukończył, zdając maturę[1] w 1979 r., Liceum Ogólnokształcące im. Grzegorza Piramowicza w Augustowie. Później studiował krótko historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim i filozofię na Uniwersytecie Łódzkim, a ukończył na tej uczelni kulturoznawstwo (specjalizacja filmoznawstwo) w 1986 r.
Po studiach podjął pracę w Muzeum Sztuki w Łodzi, gdzie był m.in. autorem programu edukacyjnego. Pracę dziennikarską rozpoczął w 1998 w radiu TOK FM, następnie pracował w TVN-ie, prowadząc przez kilka miesięcy program interwencyjny "Uwaga". W 2001 r. przeszedł do Programiu 3 Polskiego Radia. Prowadził audycje "Polska według Polaków", "Wszystko, co najważniejsze" oraz "Według Polaków". Na antenie TVP2 był jednym z gospodarzy programu "Pytanie na śniadanie". Obecnie (2007 r.) prowadzi "Klub Trójki" oraz "Trójkę pod księżycem".
Dariusz Bugalski jest również pisarzem i poetą. Publikował w "Twórczości", "Frazie", "Czasie Kultury". Był współzałożycielem Stowarzyszenia Literackiego im. K.K.Baczyńskiego[2], powołanego w Łodzi w 1990 r. W 1992 r. otrzymał za tomik Turtle, turtle, turtle nagrodę Polskiego Towarzystwa Wydawców za debiut. Zajmował się również krytyką sztuki ("Format", "Exit", "Pokaz", "Fraza")[3]. Jest członkiem Fundacji CTN.
Dorobek literacki[4]: [edytuj]
Turtle, turtle, turtle – tomik poezji (1991)
Wyliczanka – tomik poezji (1993)
Przekłady – tomik poezji (1995)
Miejsce, w którym nic się nie stało – tomik poezji (1997)
83 piosenki, które pomogą ci dociągnąć do czterdziestki – zbiór opowiadań (2006)
Opis:
Książka, która jest muzyką, gdzie nie ma przypadkowych słów, a melodia przenika każdy wers. Płynie powoli, mieni się, wiruje, opowieści przenikają się, sączą... Regularnie wypływają najważniejsze tematy: dzieciństwo, młodość, pierwsze miłości, przyjaźnie, ślady, jakie zostawiło życie i sztuka. To opowieści, które mają swoje korzenie w Pink Floydach, Rolling Stonesach, Dylanie, Doorsach, Zappie. Tu muzyka miesza się z życiem, nie sposób odróżnić tego, co było wcześniej. Ale to nie ważne - bo tekst gra. Słodko, gorzko. Pięknie. Czasem pachnie piżmem i korzeniami, czasem zakłuje, zaboli, czasem jakiś smak, dawno zdawałoby się utracony wybrzmi, i pamięć na nowo rozbłyska. To książka, którą możną czytać na okrągło, do zasłuchania. 'Od Testamentu Stachury i Obłędu Krzysztonia nie czytałem równie rozpłaczliwej spowiedzi ze zmagań o sens, o 'istotę tego wszystkiego', o Boga (jakkolwiek go pojmujemy). O Światło.' Edward Redlińśki Dariusz Bugalski, z wykształcenia filmolog. Pracował w Muzeum Sztuki w Łodzi. Dziennikarz radiowy i telewizyjny. Najpierw związany z Tok FM, a ostatnio z Trójką, gdzie prowadzi programy 'Klub Trójki' i 'Polska według Polaków'. Pisał o sztuce i edukacji. Autor kilku tomów wierszy, m.in. Miejsce, w którym nic się nie stało; Przekłady, Turtle, turtle, turtle. Po godzinach słucha jazzu i Bruce'a Springsteena.
Nazwa skrócona: I LO / Piramowicz, Augustów
Kochani i szanowni Profesorowie! Bardzo dziękuję za świetnie przygotowane, wspaniałe spotkanie. Dziękuję za atmosferę, którą wykreowali organizatorzy, za gościnność, za życzliwość. I popatrzcie: wszędzie lało, a my na statku, piękne słońce, cudowna pogoda, radość i piękne wspomnienia. Dziękuję raz jeszcze i do zobaczenia! Dariusz Bugalski, matura 1979.
Dariusz Bugalski Monday, June 10, 2002, 6:49 AM
rozmowa z Bugalskim w książnicy ale nie umiem włączyć










http://pl.wikipedia.org/wiki/Dariusz_Bugalski

Brak komentarzy: